Uncategorized

Dış Cephe Mantolama

Dış Cephe Mantolama Hizmeti

Dış Cephe Mantolama, sadece ısı yalıtım değil, ayrıca ses yalıtımı da sağlamaktadır. Dış Cephe Mantolama yönteminde kullanılan yalıtım levhası, ses yalıtımı konusunda da gayet başarılıdır. Bu şekilde dışardan gelen seslerin yapı içerisine girmesi engellenmiş olur, aynı şekilde içerdeki seslerin dışarıya çıkması da engellenmiş olacaktır. Özellikle gürültülü ve kalabalık alanlarda bulunan yapılarda çok işe yarayacak olan mantolama yöntemi, yalıtım konusunda tam bir uzmandır. Mantolama işlemi yapılmadan önce iyi bir plan cetveline ihtiyaç vardır.

İlk olarak kullanılacak malzemeler tam olarak belirlenmelidir, daha sonra mantolama tekniğinin uygulanacağı yapı ile ilgili gerekli ölçüler alınmalıdır. Ölçümler yapılırken hassas ölçekler kullanılmalı, tüm detaylar göz önünde bulundurularak iyi bir plan cetveli oluşturulmalıdır.

Dış cephe mantolama ile oratalama olarak %50 ile %60’lık ısı yalıtım tasarrufları sağlanabilmektedir. Dış cephe mantolama ile ev ekonomisine, ülke ekonomisine fayda sağlamakla birlikte uzun vadeli olarak doğaya sağlayacağı faydalarda göz ardı edilmemelidir.

Dış cephe mantolama sistemlerinde ,ısı yalıtım sistemleri , fiyatları piyasada hemen hemen aynı ama malzemeler çeşitlidir yada işçilikler farklı çıkmaktadır. Sizin için araştırıp fiyatların ortalaması ve açıklaması alındı yapılan bu işlem sonucunda nem, rutubet, ısı yalıtımı gibi sorunlar kesinlikle ortadan kalkıyor ve böylelikle bütçenize yardımcı oluyor. Özellikle deneyimli bir kadro olması lazım. Fiyat hemen hemen aynı, pis ve baştan sağma çalışan bir ekibin işinizi yapmasının ardından çeşitli problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Hizmetimizden yararlanmak istiyorsanız lütfen bize ulaşınız.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.